ADIYAMAN İL MEM ARGE

Bakan Yılmaz, Adıyaman´da İnovasyon Merkezinin açılışını yaptı

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Adıyaman´da, İnovasyon Merkezinin açılışını gerçekleştirdi. 
Bakan Yılmaz, Adıyaman´da İnovasyon Merkezinin açılışını yaptı

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Adıyaman´da, İnovasyon Merkezinin açılışını gerçekleştirdi. Daha sonra merkezi gezen Bakan Yılmaz, öğrencilerin yaptıkları projeleri inceledi.

 

Bakan Yılmaz, burada alkollü sürücüyü tanıyarak aracı durduran sensör yapan Gölbaşı Anadolu Lisesi öğrencisi Kemal Karagöz´le sohbet etti. Öğrencinin "Sağlam yazılım bulursak, yeni nesil araçlara iki üç ay içinde gerçekleştirebiliriz." demesine Bakan Yılmaz, "Öncelikle tebrik ederi̇z, çok güzel bir şey, inşallah trafik kazalarını azaltır ve proje hedefine ulaşır." karşılığını verdi.

 

Bakan Yılmaz, kodlama eğitiminin önemine de vurgu yaparak, "Bu yıldan sonra inşallah bütün öğrencilerimize, birinci sınıftan 12´inci sınıfa kadar kodlama eğitimi vereceğiz. O zaman herkesin bi̇r yazılımı olacak, kendi ihtiyacı olan oyunları yazabilsin diye." şeklinde konuştu. 

 

İnovasyon Merkezindeki diğer projelerle ilgili yetkililerden bilgi alan Yılmaz, çalışmalarından dolayı öğrencileri tebrik etti.

 

19-06-201719-06-201719-06-201717-07-2017


Gölbaşı Cad. Gazi İmam Hatip Ortaokulu Ek Binası. - 416 216 16 28

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.